اتحاد و همراهی همه،باعث کاهش اسیب های اجتماعی و ولنگاری در جامعه خواهد شد

[ad_1]

به گزارش خانه خشتی ؛حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه رفسنجان صبح امروز در جلسه امر به معروف و نهی از منکر به واقعه کشف حجاب اشاره کرد و اظهار داشت : در واقعه گوهر شاد قریب 5 هزارنفر شهید شده اند و این روز ،به عنوان یک محور تلقی می شود و می توان از ان بهره گرفت .

وی تصریح کرد :ایات قران ما را امر به معروف و نهی از منکر می کند ،صدها روایات در خصوص امر به معروف و نهی از منکر داریم که در واقع قوام دیگر عبادات ما به امر به معروف و نهی از منکر می گردد .

امام جمعه افزود :اگر بدحجابی تبدیل به بی حجابی شود این پوششی که در جامعه وجود دارد از بین می رود و در واقع چهره زشتی از اسلام به وجود می اید .

وی بیان داشت :امریکائیها و دشمنان ما ساکت نمی شینند و برای ما برنامه و توطئه دارند ، میخواهند  ظاهر شیطانی برای اسلام ما به وجود بیارند .

رمضانی پور با اشاره به اینکه بی غیرتی در شهر شایع شده است گفت :برخی خیال می کنند ماشین حریم خصوصی است و حجاب خود را رعایت نمی کنند با این موردها باید برخورد شود ،شهروندان با اطلاع رسانی این افراد به ما و پلیس میتوان با این پدیده برخورد کنیم .

وی افزود :اگر همه  کمی با جدیت با این موضوع برخورد کنیم و وظیفه خود بدانیم موضوع حل می شود ،باید حمایت و همراهی دادستان و مقامات قضایی را در این قضیه داشته باشیم .

امام جمعه بیان داشت :اگر عزم ملی در مسئله عفاف و حجاب به وجود بیاید قطعا تاثیرگذار است و میتواند کارکرد داشته باشد همانطورکه در اقتصاد مقاومتی اگر عزم ملی باشد همه پای کار بیایند اقتصاد مقاومتی نهادینه می شود بسیاری از معضلات حل می شود .

وی افزود :افراد مرفه و بی دردی هم در جامعه داریم که با ایجاد ولنگاری باعث ترویج بد حجابی شده اند ،اینها ازادی غیرمشروع دارند که رهبر فرزانه ما هم در فرمایشات خود به این موضوع اشاره داشتند و مسئولین و نیروی انتظامی را در این راستا مسئول دانستند که  با این گونه افراد به شدت برخورد شود.

رمضانی پور بیان داشت :اگر همه با هم همراه ، هم سو ،روحانیت در مساجد ، همه مسئولین و نیروی انتظامی کمک کنند می توانیم در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار خواهیم بود و با ولنگاری و بی حجابی برخورد کنیم .

وی افزود :بچه های بسیجی و با ایمان از برخورد با افراد بی حجاب و بدحجاب ، ولنگار وحشت دارند در این راستا باید همت کنیم و امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کنیم .

امام جمعه با اشاره به اینکه حجاب فقط مختص خانم ها نیست اظهار داشت : ادارات هم باید در زمینه حجاب رعایت کنند اگر هر کجا تذکر داده شود موضوع حجاب نهادینه می شود .

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *